Świece ręcznie robione – czas na relaks

Parafinie mówimy „nie”

Większość świec dostępnych na rynku, produkowana jest przy użyciu parafiny. Jednak parafina jest produktem pochodzącym z przetworzenia ropy naftowej, co powoduje, że przy jej spalaniu do otoczenia uwalniane są szkodliwe substancje. W efekcie pozorny relaks może kosztować nas utratę zdrowia, tym bardziej że substancje te są rakotwórcze, co zostało potwierdzone badaniami naukowymi.

Świece ręcznie robione

Doskonałą alternatywą dla świec z parafiny są świece ręcznie robione. Hitem ostatnich lat są na przykład świece z wosku pszczelego lub ręcznie robione świece sojowe. Tego rodzaju świece ręcznie robione to gwarancja jakości – sto procent natury, zamkniętej w słoiczku z knotem, który nota bene jest również organiczny, bo jeśli nie drewniany, to zrobiony na przykład z bawełny!

Ręcznie robione świece – postaw na ekologię

Świece wykonane z wosku pszczelego to absolutnie ekologiczne produkty. Te pierwsze wykonane są właśnie z pszczelego wosku, drugie z sojowego, dla którego bazę stanowi utwardzony olej sojowy. Obydwa rodzaje świec to produkty ekologiczne i biodegradowalne, co czyni je bezpiecznymi zarówno dla dzieci, alergików, jak i osób cierpiących na astmę. Co ciekawe, na przykład wosk sojowy wypala się dłużej niż parafina, stąd świeca sojowa ma dwukrotnie większą żywotność niż świece parafinowe takiej samej objętości.

Świece ręcznie robione – zachwycające projekty

Świece ręcznie robione wcale nie muszą oznaczać niezgrabnego walca z knotem, wręcz przeciwnie! Ręcznie robione świece to piękne produkty, które najczęściej występują w szklanych słoiczkach, z eleganckimi etykietami i dobrze przemyślanymi opakowaniami. Świece ręcznie robione występują też w postaci lampionów, często dodatkowo ozdobionymi naturalnymi kwiatami i ziołami. Produkty te mają same zalety – nie dymią podczas spalania, nie wydzielają szkodliwych substancji, są bezpieczne dla ludzi i środowiska i wydzielają piękne naturalne zapachy!

Sprawdź koniecznie cudowne ręcznie robione świece na stronie – https://malafabryczka.pl/kategoria/swiece-recznie-robione/1310

Relaks wśród świec ręcznie robionych

Świece towarzyszą człowiekowi od wieków. Nie tylko często ułatwiają funkcjonowanie, ale i pełnią ważną rolę przy aromaterapii, pomagają się zrelaksować i wprowadzić odpowiedni nastrój. A jeśli używane są często, to warto zadbać, by były jak najlepszej jakości. Wtedy jest pewność, że świeca nie tylko rozświetli i oczyści umysł, ale i odpręży ciało. Jakie świece wybrać? Oczywiście wszystko zależy od tego, do jakich celów potrzebujemy takie świece, czy do tego by ukoić nerwy, czy ma mieć działanie pobudzające, czy w celach leczniczych. Gama tego rodzaju produktów jest bardzo szeroka, warto wczytać się w etykiety i dobrać najodpowiedniejszą świecę.

Świece naturalne – prezent idealny

Jeśli już sami doświadczyliśmy dobroczynności płynącej ze świec naturalnych, to warto podzielić się tą wiedzą z innymi. Świece ręcznie robione będą gustownym i eleganckim prezentem. Tego rodzaju świece są wytwarzane ręcznie, z wielką pieczołowitością. Każdy egzemplarz jest ważny, urokliwy i niepowtarzalny.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*