Jak zrobić wosk do świeczek?

wosk do świeczek

Świece dodają klimatu wnętrzu. Za dnia są piękną ozdobą, wieczorem sprawiają, że nawet w pustym domu czujemy się bezpiecznie a sypialnia czy salon stają się przytulne. Dlatego zawsze warto jest mieć w domu kilka świec. Jeszcze większą radość sprawi nam wykonanie ich samodzielnie. Wosk do świec można kupić na różnego rodzaju aukcjach internetowych. Jeśli jednak chcielibyśmy zrobić naprawdę wyjątkową świecę, możemy użyć do tego celu rzeczy, które znajdziemy w każdym domu. Sprawdź jak samodzielnie stworzyć świecę!

Wosk do świeczek z tego co znajdziesz w kuchni i piórniku

Przygotowanie wosku do świeczek może być świetną metodą na zabawę z dziećmi w zimowe popołudnia. Do tego celu będziemy potrzebować kilku rzeczy, które znajdziemy w każdym domu. Co ważne często są one traktowane jako już bezużyteczne. My dajemy im nowe życie. W ten sposób nie tylko świetnie się bawimy, ale również uczymy nasze pociechy recyklingu. Do stworzenia świecy będziemy potrzebować:

  • słoika,
  • tłuszczu roślinnego- może być np. olej kokosowy,
  • kredek świecowych,
  • bawełnianego sznurka,
  • patyczka do lodów,
  • metalowej śrubki lub guzika,
  • rondelka z grubym dnem lub kuchenki mikrofalowej
  • olejku eterycznego (opcjonalnie)

Jak zrobić wosk do świeczki?

Pierwszy etap przygotowania wosku do świecy, to przełożenie oleju kokosowego do świecy i rozpuszczenie go w kuchence mikrofalowej. Jeśli jej nie mamy, nie jest to problem. Wystarczy włożyć tłuszcz do rondelka i poczekać aż się rozpuści. W kuchence mikrofalowej powinno zająć to około 2 minut. Możemy od razu włożyć olej do słoiczka, który będzie stanowił zabezpieczenie naszej świecy. Przy wyjmowaniu go z kuchenki mikrofalowej musimy bardzo uważać. Tłuszcz może być bardzo gorący. Następnie przechodzimy do kredek. Nie należy w tym celu specjalnie kupować nowych. Świetnie sprawdzą się te, z których nasze dzieci nie chcą już korzystać bo są stare i połamane. Wybieramy ulubiony kolor i je przetapiamy. Ten proces może zająć kilka minut. Należy robić to etapami, co jakiś czas sprawdzając czy kredki dokładnie się rozpuściły.

Przygotowanie wosku do świec- łącznie składników

Kiedy zarówno olej kokosowy jak i kredki są dobrze rozpuszczone możemy przystąpić do połączenia składników. Do oleju kokosowego wlewamy masę z przetopionych kredek świecowych i dokładnie mieszamy. Jeśli chcemy, aby nasza świeca dodatkowo pięknie pachniała, na tym etapie możemy dolać kilka kropel olejku eterycznego. Kolejno należy dokładnie wymieszać wszystkie składniki. W ten sposób nasz wosk do świec jest już prawie gotowy.

Wosk do świec zamienia się w świecę

gotowe świece z wosku
Gotowe świece z wosku

Aby świeca mogła się palić powinniśmy przygotować knot. W tym celu odmierzamy kawałek sznurka. Należy pamiętać, aby był on wykonany ze 100% bawełny. Tylko taki sznurek będzie się dobrze palić. Na jego końcu montujemy małą śrubkę lub metalowy guzik, który obciąży sznurek i sprawi, że będzie on trzymać się dna. Drugą część zawiązujemy na patyczku do lodów. Patyczek kładziemy na słoiku, w którym znajduje się nasza świeca. Teraz pozostaje nam jedynie poczekać aż powstały wosk do świec dobrze stężeje. Następnie docinamy sznurek na odpowiednią długość i nasza świeca jest już gotowa.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*