Jak zrobić dywanik ze sznurka

sznurkowy dywanik

Dobrze dobrany dywan, może odmienić niemal każde wnętrze i sprawić, że będzie się ono prezentowało wyjątkowo i unikatowo. Na rynku dostępne jest co prawda bardzo dużo możliwości, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonać dywanik samodzielnie. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne. Warto wiedzieć jak samodzielnie zrobić dywanik ze sznurka.

Czym jest dywan ze sznurka?

Dywan ze sznurka to nic innego jak dywan tkany na płasko. Prezentuje się on niezwykle elegancko i świetnie pasuje w pomieszczeniach utrzymanych w stylu minimalistycznym oraz nowoczesnym. Z powodzeniem można go wykorzystać w domowej kuchni, salonie, sypialni, pokoju dziennym czy biurze. Samodzielnie zrobienie dywanika ze sznurka nie jest wcale skomplikowane.

dywanik ze sznurka
dywanik ze sznurka

Dywan ze sznurka na szydełku potrzebne akcesoria

Dywanik ze sznurka można wykonać samodzielnie. Potrzeba trochę wprawy i czasu, jednak nie jest to bardzo trudne zadanie. Z pewnością nada on wnętrzom wyjątkowego klimatu.

Aby własnoręcznie wykonać dywanik ze sznurka potrzeba szydełka o rozmiarze ok 10 mm, a także sznurek. Najlepszym rozwiązaniem będzie sznurek bawełniany. Dywanik wykonany z niego, z pewnością będzie bardzo miły w dotyku i mięciutki. Będzie on także łatwy w utrzymaniu czystości. Najlepszym rozwiązaniem będzie sznurek o grubości około 5 mm.

Dywanik ze sznurka krok po kroku

Po skompletowaniu wszystkich potrzebnych akcesoriów, można zabrać się do pracy. Robiąc dywanik po raz pierwszy, warto dokładnie przeanalizować informacje dotyczące szydełka, tego jak robi się oczka oraz słupki. Doszlifowanie umiejętności jest niezbędne, aby uzyskać satysfakcjonujący efekt.

Pierwszym krokiem do wykonania dywanu ze sznurka, jest zrobienie pięciu oczek zamkniętym ścisłym oczkiem. W ten sposób powstanie pierwsze kółeczko, które będzie podstawą dywanika.

Następnym etapem pracy jest wykonanie 15 słupków wokół kółka. Ostatni z nich także zamyka się oczkiem ścisłym. Kolejny rządek rozpoczyna się od słupka o trzech oczkach, a kolejny słupek powstaje bezpośrednio na słupku z poprzedniego rzędu. Dokładne wykonanie każdego kroku jest bardzo ważne. Całą operację należy powtórzyć 14 razy, dzięki czemu powstanie 30 słupków. W podobny sposób powstaną pozostałe rzędy. aż do momentu osiągnięcia efektu końcowego.

Do zrobienia pierwszego rzędy przyda się około 50 metrów sznurka. Można wybrać rożne kolory i zdecydować się na bardziej efektowne kombinacje. Przed rozpoczęciem prac, warto wykonać dokładny projekt, aby na każdym etapie dążyć do satysfakcjonującego efektu.

Warto zaznaczyć, że powyższy sposób to jedno z możliwości zrobienia dywanu ze sznurka. Można także zdecydować się na inne ściegi i sploty. Wiele zależy od zdolności i doświadczenia osoby, która będzie robiła dywan, a także od efektu jaki chce się osiągnąć. W Internecie można znaleźć wiele praktycznych porad i wskazówek, dzięki czemu praca przebiegnie sprawniej, a efekt będzie o wiele lepszy. Warto samodzielnie wykonać piękny dywanik ze sznurka bawełnianego.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*