Dekoracje stołu na grilla

dekoracje stołu na grilla

Organizacja grilla wiąże się z przygotowaniem dań oraz napojów dla gości. Warto zadbać również o odpowiednią atmosferę oraz klimat takiej imprezy, tak by zaproszeni z przyjemnością uczestniczyli w przyjęciu oraz zapamiętali je na długo. W momencie kiedy sezon grillowy zaczyna się rozpędzać, często zapominamy o przygotowaniu dekoracji i spontaniczna organizacja grilla odbywa się przy skromnej zastawie. Jak zatem zaskoczyć gości i przygotować się do organizacji grilla?

Dekoracje stołu na grilla – czy są potrzebne?

Dekoracje stołu na grilla mogą pełnić funkcję użyteczną oraz dekoracyjną jednocześnie. Dania z grilla przy udekorowanym stole smakują zdecydowanie lepiej. Mając własny ogród lub podwórko do dyspozycji, często w okresie letnim zapraszamy znajomych do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu, którą uzupełniają dania mięsne lub warzywne z grilla. Miło jest w takiej sytuacji zaskoczyć swoich gości i przywitać ich pięknie nakrytym stołem. Jakie rozwiązania wybierać? Na pewno wiele osób w takich sytuacjach sięga po jednorazowe zastawy. Taki wybór z pewnością oszczędzi gospodarzom czasu na sprzątanie, ponieważ nie trzeba takich naczyń myć. Problem pojawia się jednak w momencie, kiedy chcemy zadbać o to by nasz stół wyglądał elegancko, taka zastawa wygląda po prostu zwyczajnie. Na rynku można jednak znaleźć jednorazowe naczynia, które idealnie wpasują się w klimat takiej imprezy. Czy zastawa musi być jednorazowa? Nie. Jeśli nie przeszkadzają nam brudne naczynia, możemy przygotować elegancką zastawę wykonaną ze szkła, która będzie wyglądać gustownie.

Jakie dekoracje stołu sprawdzą się na grilla?

Stół na grilla dobrze jest przyozdobić dekoracjami, które ożywią z pozoru zwyczajne spotkanie w grupie znajomych. Dekorację stołu (zobacz również – https://malafabryczka.pl/kategoria/dekoracje-recznie-robione/433) warto rozpocząć od obrusu oraz bieżnika. W sklepach można znaleźć nieprzemakalne okrycia stołu, łatwo jest je oczyścić w trakcie imprezy, kiedy przypadkowo coś nam się rozleje. Wybierając zastawę szklaną warto przygotować podkładki pod talerze, z reguły dla każdego gościa na takim przyjęciu powinien wystarczyć jeden talerz, potrzebne sztućce oraz szklanka na napój. Uzupełnieniem zastawy będą pojemniki na dania z grilla oraz zimne przekąski, a także sosy. Na stole powinien znaleźć się również dzbanek z wodą, aby nie wyglądał zwyczajnie warto dodać do niego kilka plastrów cytryny oraz listki mięty. Tak przygotowany napój będzie wyglądał ładnie, a także ugasi pragnienie Twoich gości. Uzupełnieniem zastawy mogą być chusteczki lub serwetki, które przydają się podczas grilla do wytarcia rąk. Aby wyglądały efektownie możemy je przewiązać brązowym sznurkiem, źdźbłem trawy lub polnym kwiatem z dłuższą łodygą.

stół na grilla inspiracje
stół na grilla inspiracje

Uzupełnienie dekoracji stołu na grilla

Aby uzupełnić dekorację całego stołu, przed przyjściem gości zadbaj o odpowiedni klimat. W zależności od wielkości stołu rozstaw na nim kilka świeczek, które nadadzą mu klimatu i dobrze wpasują się w wieczorny klimat imprezy. Świeczki po zmroku będą dodatkowym elementem oświetleniowym, a kupując świeczki przeciw komarom unikniesz ukąszeń tych owadów. Przygotowując stół wykorzystaj również dobra natury jakie daje nam okres letni i uzupełnij stół polnymi kwiatami włożonymi w wazon. Kilka kwiatów, źdźbła ususzonej trawy lub korę drzewa możesz również położyć na stole między naczyniami. Ułożenie luzem na stole kilku jabłek będzie pełnić funkcję dekoracyjną, a w momencie kiedy ktoś nabierze ochoty na jabłko – będzie mógł je bez problemu zjeść.

Odpowiednie przygotowanie dekoracji stołu będzie cieszyć oko nie tylko Twoje, ale również Twoich gości, którym zaimponujesz. Wystarczy kilka elementów, które masz w domu lub które możesz znaleźć w swoim ogrodzie, aby całkowicie zmienić postrzeganie swoich znajomych o zwykłej, kameralnej imprezie grillowej.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*