Dekoracja ogrodu na urodziny dziecka

urodziny dziecka w ogrodzie

Coraz częściej decydujemy się na organizację spotkań i uroczystości rodzinnych w plenerze. Nie musimy koniecznie wynajmować do tego restauracji. Idealnym miejscem może stać się nasz, własny ogród. Wiele osób myśli, że jego posesja nie nadaje się na takie spotkanie. Wystarczy jednak odrobina kreatywności i wyobraźni i możemy stać się właścicielami perfekcyjnego miejsca do celebracji ważnych dni.

W internecie coraz częściej spotykamy się z relacjami z urodzin dziecięcych w plenerze. To świetne rozwiązanie, jeśli nasze dziecko ma urodziny w letniej czy wiosennej porze. Na urodzinach dziecka pojawiają się zawsze jego rówieśnicy. Dobrze jest zapewnić im odpowiednio dużo miejsca na zabawę. Ogród będzie do tego idealny, ale jak go przygotować?

 Jak udekorować ogród na urodziny dziecka?

Jeśli posiadamy w ogrodzie altankę lub jest to taras, to łatwo będzie nam zamontować ozdoby. W ostatnich latach modne są lampki z kulami. Świecące, kolorowe kulki rozjaśnią lekko przestrzeń. Można także kupić w bardzo niskiej cenie banery i bibułowe pompony do powieszenia bądź przygotować je samemu. Wystarczy tu sznurek i trójkątne kawałki, kolorowego papieru. W przypadku pomponów tylko bibuła i poradnik w sieci. Do stworzenia bufetu ze słodyczami i ciastami możemy wykorzystać zwykłe, białe palety i ustawić na nich jedzenie. To genialny pomysł, który rozwiąże problem braku dużej ilości stołów. Oczywiście nie może zabraknąć kolorowych balonów, które są symbolem imprez. Można wybrać kolor przewodni urodzin i w nim stworzyć dekoracje. Stół wspaniale ozdobią serwetki i pod talerze w wybranym kolorze.

Jak stworzyć coś oryginalnego na urodziny dziecka?

Można zaskoczyć dzieci i sprawić im wielką niespodziankę poprzez rozłożenie puf zamiast zwykłych krzesełek. Dzieci lubią niestandardowe rozwiązania. Poza tym na rynku mamy dostępnych wiele materiałów i fasonów. Warto wybrać te kolorowe, aby stworzyć bardziej dziecięcy i przytulny klimat. Można wybrać tradycyjną opcję z krzesełkami, ale zorganizować kącik do siedzenia na trawie. Idealnie sprawdzi się tu koc i wiele kolorowych poduszek. Jeśli mamy taką możliwość rozstawmy też namiot tipi. To skłoni dzieci do zabawy oraz rozluźni atmosferę.

dekoracje ogrodu na urodziny dziecka
dekoracje ogrodu na urodziny dziecka

Jak udekorować ogród na urodziny nastoletniego dziecka?

W tym przypadku możemy zrezygnować ze zbyt dużej ilości kolorów i dziecięcych ozdób. Bardzo modny w ostatnich latach jest styl boho/rustykalny. Używamy wtedy wiele roślin i naturalnych ozdób. Kwiaty z naszego ogrodu jako dekoracja stołu sprawdzą się świetnie. Dobrze będą wyglądać białe, koronkowe obrusy. To hit wśród rustykalnych przyjęć. Szczególnie podczas nastoletnich, damskich spotkań dziewczynki uwielbiają robić sobie wspólne zdjęcia. Jeśli istnieje taka możliwość, można przygotować ściankę do zdjęć. Może posłużyć do tego nawet ozdobiona lampkami część altanki. Jeśli chcemy dodać coś więcej, może być to napis ”Happy birthday” lub balony z cyframi wieku jubilata. Dodatkowymi gadżetami mogą być śmieszne elementy do zdjęć. Wykorzystajmy tu peruki, zabawne karteczki lub wąsy na patyku. To sprawi, że zdjęcia będą bardziej interesujące.

Gdzie znaleźć inspiracje na dekoracje ogrodu na urodziny dziecka?

Inspiracje możemy znaleźć przede wszystkim na Instagramie. To tutaj matki uwielbiają relacjonować każde ważne wydarzenie związane z ich rodzinnym życiem. Inną, popularną teraz aplikacją jest Pinterest. Po wpisaniu odpowiedniej frazy zobaczymy mnóstwo zdjęć w wybranej tematyce. To naprawdę pomocne, kiedy nie wiemy jaki efekt finalny chcemy osiągnąć, a to nasza pierwsza impreza tego typu. Oczywiście najprostszym sposobem jest wyszukanie obrazów w ”google grafika”. Porozmawiajmy też z dzieckiem na temat imprez, w których uczestniczyło jako gość i na jakich bawiło się najlepiej. To może być przydatna wskazówka, jak zorganizować imprezę, która zapadnie w pamięć gości.

Jak widać, to tylko od jubilata zależy, w jakim klimacie chce świętować swoje urodziny. Rozmawiając na temat oczekiwań, możemy dojść do porozumienia i zdecydować się na kilka interesujących nas elementów. Sprawmy razem, aby ten dzień był niezapomniany dla naszej pociechy i jego gości.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*